Awaryjne otwieranie i uruchamianie samochodu? Sprawdź co zrobić w takiej sytuacji

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie? A może auto nie chce odpalić? Sprawdź co robić w tej sytuacji, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą pojazdu.

Mówi się, że samochód to “skarbonka bez dna”. Oprócz regularnych przeglądów i napraw związanych z uszkodzeniami pojazdu, każdemu kierowcy mogą przydarzyć się sytuacje, kiedy warto skorzystać z firmy pomocy drogowej. W przypadku awaryjnego otwierania i uruchamiania pojazdu najlepiej sprawdzi się firma Fast- Trans z Poznania, która szybko pomoże uporać się z zaistniałym problemem.

jest wiele przyczyn gdy warto wezwać awaryjne otwieranie samochodu

Sprawdź jakie są najczęstsze przyczyny korzystania z usługi awaryjnego otwierania samochodu

Awaryjne otwieranie samochodu

Zablokowane lub zamarznięte drzwi, zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie to tylko kilka przyczyn, gdy warto skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu. Pojazdy, które posiadają bezkluczykowy system otwierania są narażone na zablokowanie drzwi. Chwila nieuwagi sprawia, że samochód staje się niedostępny dla kierowcy. Najczęściej w takich przypadkach kierowcy decydują się na wybicie szyby, aby dostać się do zamkniętego pojazdu. Jednak związane jest to z wizytą u mechanika samochodowego, aby wstawić nową szybę. Niestety często trzeba wezwać lawetę, gdyż jazda z uszkodzoną szybą samochodową jest niedozwolona. W takim przypadku warto wezwać specjalistów pomocy drogowej, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą pojazdu.

Narzędzia ślusarskie potrzebne podczas awaryjnego otwierania samochodu

Wielu mechaników samochodowych nazywa metodę używania narzędzi ślusarskich metodą “złodziejską”, gdyż są one najczęściej używane podczas kradzieży pojazdów. Jednak doświadczony mechanik samochodowy potrafi otworzyć każdy pojazd bez uszkodzeń karoserii lub uszczelki w drzwiach. Pozwala to kierowcy uniknąć dodatkowych kosztów z ponownym malowaniem drzwi lub wymiany uszczelki.

Podczas używania tej metody, wykorzystuje się narzędzia ślusarskie, dzięki którym można otworzyć każdy zamek samochodowy. Znacznie trudniejsze jest otwieranie pojazdu, który posiada ryglowany zamek. Jednak koszt wykonania takiej usługi jest wyższy, niż w przypadku otwierania zwykłego zamka.

Poduszka hydrauliczna i przyssawka wykorzystywane w czasie awaryjnego otwierania samochodu

Metoda ta polega na otwieraniu drzwi samochodowych za pomocą przyssawki i poduszki hydraulicznej. Pracownicy pomocy drogowej montują przyssawkę na drzwiach samochodu, aby odciągnąć je od auta i stworzyć szczelinę, w której następnie umieszczają poduszkę hydrauliczną. Podczas pompowania zwiększa ona swoją objętość, co pozwala między drzwi a karoserię pojazdu włożyć drut z haczykiem i otworzyć drzwi samochodu od środka. Jeśli drzwi są zaryglowane, można złapać kluczyki znajdujące się w środku i wyciągnąć je z pojazdu.

Metoda ta musi być wykorzystywana przez specjalistów, którzy używają odpowiednich narzędzi. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów naprawy samochodu. Brak doświadczenia i samodzielna próba otwierania drzwi może wiązać się z trwałym uszkodzeniem pojazdu.

koszt awaryjnego otwierania pojazdu uzależniony jest od modelu pojazdu

Dowiedz się ile kosztuje awaryjne otwieranie pojazdu

Koszty związane z otwieraniem samochodu

Koszt awaryjnego otwierania samochodu związany jest z modelem pojazdu. Nowoczesne auta posiadają ryglowane zamki, które zabezpieczają je przed kradzieżą. Wiąże się to także z trudniejszym i bardziej czasochłonnym wykonaniem usługi otwierania pojazdu. W zależności od rodzaju samochodu koszty mogą wynosić od 100 do nawet 600 złotych za wykonanie usługi. Warto także pamiętać, że podjęcie pochopnej decyzji o wybiciu szyby, aby dostać się do jego wnętrza, często wiąże się ze znacznie większymi kosztami naprawy w warsztacie samochodowym. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy Kuta Autoserwis z Poznania, która profesjonalnie zajmie się otworzeniem samochodu od zewnątrz.

Po wezwaniu pomocy drogowej należy przygotować dokumenty pojazdu. Dowód rejestracyjny i dowód osobisty należy okazać pracownikowi pomocy drogowej. Bez tych dokumentów, nie mogą oni stwierdzić do kogo należy pojazd, co za tym idzie- nie mogą go także otworzyć. Muszą mieć oni pewność, że pojazd należy do Ciebie. Pamiętaj o tym, aby nie zostawiać dokumentów w schowku samochodowym. Należy zawsze mieć je przy sobie, bo nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

problem z uruchomieniem pojazdu? zatarty silnik czy bezpieczniki to nie jedyne przyczyny

Nie możesz odpalić samochodu? Sprawdź co jest tego przyczyną

Awaryjne uruchamianie samochodu

Zatarty silnik, bezpieczniki, złe paliwo, zapłon to tylko kilka przyczyn, które unieruchamiają samochód. Jednak najczęściej problemem jest rozładowany akumulator. W takim przypadku warto poprosić o pomoc innego kierowcę, aby pozwolił nam podłączyć kable rozruchowe do jego auta i naładować swój akumulator, aby odpalić auto. Jednak nie zawsze posiadamy odpowiednie kable w samochodzie, aby podłączyć się do drugiego pojazdu. W takich przypadkach warto zadzwonić po pomoc drogową i skorzystać z usługi awaryjnego odpalania samochodu.

Kable rozruchowe do akumulatora

Bardzo często kłopoty z odpaleniem samochodu pojawiają się zimą, gdy temperatura na dworze wynosi mniej niż 0°C. W tym okresie akumulator zużywa więcej prądu niż w okresie letnim, przez co szybciej się rozładowuje.

Uruchamianie samochodu za pomocą kabli rozruchowych można wykonać samodzielnie. Zapytaj innego kierowcę czy pozwoli Ci podłączyć się do jego samochodu i odpalić swoje auto. Należy tylko pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • czerwony kabel podłącz do dodatnich biegunów akumulatora;
  • nie dodawaj gazu podczas uruchamiania pojazdu;
  • uważaj na iskry- mogą doprowadzić do wybuchu pojazdu.

Jeśli nie posiadasz w samochodzie kabli rozruchowych, wezwij pomoc drogową. Fachowcy z warsztatu samochodowego przyjadą pod wskazany przez Ciebie adres i szybko naładują Twój akumulator. Jeśli posiadasz samochód z silnikiem diesla, musisz poświęcić na ładowanie pojazdu więcej czasu, gdyż potrzebuje on więcej energii do odpalenia.

Jeśli zatrzasnąłeś kluczyki w aucie lub pojazd nie chce odpalić skontaktuj się z firmą pomocy drogowej. Fachowcy szybko przyjadą na miejsce i pomogą otworzyć lub uruchomić pojazd. Pamiętaj, że lepiej nie “działać na własną rękę” tylko zaufać specjalistom!