Mobilna wulkanizacja – czy warto?

Czy warto korzystać z usług mobilnej wulkanizacji? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców gdy spotka ich usterka koła np. na trasie. Czy w takim przypadku bardziej opłaca się skorzystać właśnie z usług mobilnej wulkanizacji, czy lepiej wezwać lawetę i udać się do stacjonarnego punktu serwisu wulkanizacji? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź co oferuje mobilna wulkanizacja.

Mobilna wulkanizacja – na czym polega?

Mobilna wulkanizacja to wymiana opon lub ich naprawa odbywająca się we wskazanym przez klienta miejscu w przeciwieństwie do tradycyjnej wulkanizacji, która odbywa się w warsztacie. Różnica pomiędzy mobilną a tradycyjną wulkanizacją zauważalna jest podczas oczekiwania na wykonanie usługi. Dzięki mobilnej wulkanizacji nie musisz czekać w kolejkach lub umawiać się na termin, który wyznaczony został na za miesiąc. Polega ona również na świadczeniu pracy przez fachowca podczas usterki na trasie gdzie może się okazać, że to jedyne wyjście. Zaoszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na lawetę, a potem zapłacić jeszcze za naprawę koła. Mobilna wulkanizacja to serwis, który przyjedzie w każdej chwili kiedy potrzebujesz pomocy nawet wprost do twojego garażu. W razie potrzeby możesz skorzystać z naszych usług mobilnej wulkanizacji na terenie Poznania i okolic.

auto wjeżdza do garażu

Dlaczego warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

No właśnie. Dlaczego warto korzystać z mobilnej wulkanizacji? Czy taka usługa jest nam potrzebna? Czy przydaje się nam tylko w krytycznych sytuacjach? Otóż okazuje się, że usługa mobilnej wulkanizacji niesie za sobą szereg zalet. Korzystać z niej możemy przez cały czas, a nie tylko podczas nagłej sytuacji w trasie. Oto kilka zalet potwierdzających nasze słowa.

 

  • Pomoc

Jak wspomnieliśmy przed chwilą usługi mobilnej wulkanizacji to ogromna i niedoceniona pomoc podczas wypadku na trasie. Jakakolwiek usterka może przysporzyć nam wiele problemów z dotarciem na czas w wyznaczone miejsce. W takim przypadku warto skorzystać z firmy posiadającej takie usługi. Nie będziesz musiał zbaczać z trasy, zaoszczędzisz czas, który poświęciłbyś na dojazd do warsztatu, dzięki mobilnej wymianie koła nie będziesz musiał zmieniać swoich planów.

  • Wygoda

Wygoda to coś, co każdy z nas lubi. A mobilna wulkanizacja nam ją zapewnia. Współcześnie żyjemy przez cały czas w pędzie i każda minuta jest bardzo cenna. Dlatego gdy nie chcesz tracić czasu na stanie w korkach i dojazd do warsztatu możesz zaprosić fachowca do własnego garażu. Pozwoli to na szybką wymianę, zaoszczędzenie czasu i nie będziesz musiał czekać w kolejce.

  • Nadzór

Oczywiste jest, że każdy posiadacz samochodu dba o niego by służył mu przez lata. Niestety koła są jedna z tych części, o których myślimy tylko podczas zmiany z zimowych na letnie i z letnich na zimowe lub podczas jakiejś usterki. Rzeczywistość wygląda tak, że nasze koła wymagają systematycznej konserwacji oraz czyszczenia. Dzięki temu możemy wydłużyć ich żywotność. Czynniki zewnętrze w dużym stopniu przyczyniają się do ich niszczenia, chociażby przez sól i chemikalia pojawiające się zimą podczas odladzania jezdni. O tę systematyczność może zadbać właśnie mobilna wulkanizacja, która przyjedzie pod wskazany adres i zajmie się czyszczeniem i konserwacją.

  • Profesjonalizm

Profesjonalizm to zdecydowanie najlepsza cecha mobilnej wulkanizacji. Kto wykona naprawy lub wymianę koła lepiej niż profesjonalista? Nikt. Dlatego mając dostęp do takich usług powinniśmy z nich korzystać. Praca nie tylko będzie wykonana na najwyższym poziomie, ale zapewni nam pewność i bezpieczeństwo podczas użytkowania samochodu. Mobilna wulkanizacja to usługa szyta na miarę współczesnego klienta, która pozwoli zaoszczędzić ci czas i nerwy.

opony na stojaku obok siebie

Wady mobilnej wulkanizacji

Jeśli chodzi o wady mobilnej wulkanizacji to ciężko jest wymienić jakąkolwiek. Problem może się pojawić jedynie przy większej awarii. Wtedy pracownik mobilnej wulkanizacji może nie zaradzić naszemu problemowi i konieczne będzie przetransportowanie samochodu do warsztatu.

Coś więcej niż tylko mobilna wulkanizacja

Mobilna wulkanizacja to coś więcej niż tylko wymiana opon z dojazdem do klienta lub w wyznaczone miejsce. Przyjazd fachowca nie musi się ograniczać tylko do naprawy usterki. Podczas takiej wizyty specjalista może nam napompować opony, wykonać przegląd klimatyzacji i wykonać jej konserwację. Doświadczony wulkanizator po dokonaniu naprawy ogumienia i oględzinach samochodu może zauważyć niedociągnięcia, które wymagają naprawy. Mobilna wulkanizacja to idealna alternatywa dla stacjonarnej wulkanizacji, podczas której możemy liczyć na indywidualną konsultację i nieczekanie w kolejce. Oprócz tego mobilna wulkanizacja to także przechowywanie opon. Wiele osób mieszkających w dużych miastach ma problem z miejscem do przechowywania opon na zmianę sezonu. Tutaj również możemy liczyć na pomoc mobilnej wulkanizacji, która posiada zazwyczaj odpowiednie hale gdzie osoby niemające miejsca mogą w bezpieczny sposób je przechować do następnego sezonu.

Ile kosztują usługi mobilnej wulkanizacji?

Usługi mobilnej wulkanizacji różnią się minimalnie kosztami od standardowej usługi w serwisie wulkanizacji. Różnica ta wynika z faktu, że w ramach mobilnej wulkanizacji do usługi należy doliczyć koszt dojazdu. Do największej rozbieżności dochodzi właśnie przez wspomniane koszty dojazdu, ponieważ każda firma w inny i indywidualny sposób nalicza te koszty. Wszystko zależy również od miasta i obszaru, na jakim się znajduje. W każdym przypadku powinniśmy najpierw sprawdzić informacje o stawce na stronie wulkanizatora, zanim zdecydujemy się wezwać pomoc.

zmiana koła w aucie

Czasami warto wydać odrobinę więcej i mieć kompleksową usługę na miejscu, nie zmieniać swoich planów i nie tracić czasu. Mobilna wulkanizacja ma wiele plusów i nie ogranicza się tylko do naprawy usterki lub wymiany koła. Zdecydowanie warto korzystać z tego typu usług jeśli dostępne są w danym mieście. Jeśli potrzebujecie pomocy w tym zakresie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zajrzycie też na bloga, znajdziecie tam również wpis o ciśnieniu w oponach – Ciśnienie w oponach – jak ważne jest dla prawidłowej eksploatacji pojazdu.