Awaryjne otwieranie samochodu- potrzebna pomoc

Każdemu kierowcy może zdarzyć się zatrzaśnięcie lub zgubienie kluczy od samochodu. Jeśli jesteś blisko domu, możesz pójść po zapasowe, a otworzenie samochodu nie sprawi Ci żadnych problemów. Jednak co zrobić, gdy jesteś kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od domu? Jeśli nie wiesz jak samodzielnie otworzyć samochód lub został on unieruchomiony z jakiegoś powodu zadzwoń po pomoc drogową lub poproś innego kierowcę o pomoc.

Masz problem z otworzeniem samochodu? Zatrzasnąłeś kluczyki wewnątrz pojazdu, zgubiłeś je na spacerze lub podczas zakupów? Musisz mieć wyjść awaryjne w takiej sytuacji. Warto mieć pod ręką numer telefonu do profesjonalnej pomocy drogowej, która pomoże Ci z otworzeniem pojazdu.

 

Istnieje wiele powodów przez, które nie możesz wsiąść do samochodu:

  • pozostawione kluczyki w aucie
  • klucze zatrzaśnięte w bagażniku
  • wyładowany pilot do otwierania samochodu
  • wyładowany akumulator
  • niesprawna elektryka w aucie

Nie załamuj się tylko zadzwoń po fachowców, którzy sprawnie otworzą Twój samochód.

dłoń na klamce od drzwi auta

Zamknięty samochód, a Ty nie masz kluczyków? Zadzwoń po pomoc

Awaryjne otwieranie samochodu- co zrobić?

Samochód zamknięty, a kluczyki leżą na siedzeniu lub nadal są w stacyjce? Jeśli masz przy sobie kluczyki zapasowe to bez problemu otworzysz samochód. Co w przypadku, gdy nie masz możliwości dostania się do auta? Kierowcy najczęściej wybierają opcję wybicia szyby, lub korzystają z pomocy innego kierowcy, aby “włamać się” do samochod. Podczas wybijania szyby niewielu z nich myśli o kosztach, które czekają ich później, aby naprawić pojazd. Koszty wstawienia nowej szyby, a także laweta, aby przetransportować samochód mogą nas wiele kosztować.

 

Każdy samochód można otworzyć tylko jednym kluczykiem. Nawet jeśli poprosisz właściciela innego, ale takiego samego samochodu, aby pożyczył Ci swoje kluczyki, nie uda Ci się otworzyć swojego pojazdu. Warto w takim przypadku zadzwonić po pomoc drogową, której fachowcy specjalizują się w awaryjnym otwieraniu samochodu.

 

Pamiętaj także o tym, aby mieć zawsze przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, gdyż żadna firma nie podejmie się otworzenia samochodu jeśli nie upewni się do kogo on należy. Często kierowcy zostawiają dokumenty w schowku samochodu. Jednak jeśli zatrzaśniemy samochód z dokumentami w środku nie będziemy mieli możliwości potwierdzenia, że jesteśmy właścicielami danego pojazdu.

 

Wezwanie specjalisty pomocy drogowej, który zajmuje się awaryjnym otwieraniem samochodu pozwoli na uniknięcie wysokich kosztów naprawy. Fachowiec otworzy samochód za pomocą specjalnych narzędzi. Dzięki temu nie uszkodzi szyby, zamka czy karoserii pojazdu.

drzwi samochodu osobowego od wewnętrz

W zależności od zamka otwarcie samochodu może być bardzo trudne

Awaryjne otwieranie pojazdu- potrzebne przybory

Każda firma pomocy drogowej oferuje swoim klientom wiele różnych usług. W zależności od tego jakiej potrzebujesz pomocy fachowcy zawsze przybędą Ci z pomocą. Zatrzasnąłeś kluczyki w aucie i nie wiesz jak je otworzyć? Dowiedz się jak robią to specjaliści.

Metoda złodziejska

Metoda ta wykorzystywana jest także przez wielu złodziei kradnących samochody. Używają narzędzi ślusarskich, aby otworzyć drzwi. Jednak nieumiejętne używanie tych narzędzi może skutkować uszkodzeniem pojazdu. Specjaliści zajmujący się awaryjnym otwieraniem samochodu używają tej metody, gdyż jest ona bezinwazyjna. Fachowiec nie uszkodzi uszczelki, zamka lub karoserii.
Nowsze samochody posiadają podwójne zamki ryglowane co jest dużym utrudnieniem nie tylko dla złodziei, ale także dla fachowców, którzy potrafią profesjonalnie otwierać pojazd.

Poduszka hydrauliczna i przyssawka

Metoda polega na odciągnięciu drzwi przy użyciu przyssawki, dzięki czemu tworzy się szczelina. Poduszka hydrauliczna wkładana jest w szczelinę między drzwi i karoserię samochodu. Zostaje ona napompowana przez co rozchyla drzwi i pozwala na włożenie haczyka do samochodu. Dzięki niemu można otworzyć samochód od środka, lub wyciągnąć kluczyki. Czynność ta wymaga wielkiej wprawy i dużych umiejętności koordynacji ruchowej.

Metoda ta nie uszkodzi samochodu jeśli jest wykonywana przez profesjonalistę. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie otworzyć pojazd powinieneś liczyć się z uszkodzeniami samochodu, które mogą powstać. Jeśli chcesz uniknąć naprawy samochodu u mechanika, zadzwoń po pomoc drogową, a fachowiec upora się z problemem w zaledwie kilka minut.

przekazanie kluczyków do samochodu a w tle auto

Gdy odzyskasz klucze możesz dalej ruszyć w podróż

Koszt awaryjnego otwierania drzwi

W zależności od tego jaki rodzaj samochodu posiadamy koszt awaryjnego otwierania pojazdu może wynosić aż kilkaset złotych. Nowe pojazdy posiadają wiele różnych zabezpieczeń przed włamaniem do samochodu. Dzięki temu samochód staję się czasami  fortecą nie do zdobycia. Ryglowany zamek jest o wiele trudniejszy i czasochłonnych do otworzenia. Koszt otwierania samochodu może wynosić od 100 złotych do nawet 600 złotych. Lepiej jednak zapłacić 100- 200 złotych niż wybijać szybę samochodu i wydać o wiele większą sumę na naprawę u mechanika samochodowego. Zadzwoń po fachowca, który profesjonalnie otworzy Twój pojazd.

 

Pamiętaj także, że wiele firm assistance posiada w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania samochodu. Jeśli płacisz regularnie ubezpieczenie zapoznaj się z pakietem i skorzystaj z darmowego awaryjnego otwierania samochodu.

Kradzież kluczyków do samochodu

Każdy kierowca może zgubić kluczyki do samochodu lub zatrzasnąć je w samochodzie. Zdarza się też, że kluczyki zostały skradzione. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż taka sytuacja może zagrażać naszemu zdrowiu lub życiu. Dodatkowo może doprowadzić także do kradzieży auta. W takim przypadku ważne jest, aby skontaktować się z mechanikiem, który nie tylko bezpiecznie otworzy nasz samochód, ale także wymieni w samochodzie zamki lub stacyjkę na nowe.

 

Obawiasz się, że uszkodzisz samochód podczas samodzielnej próby jego otwarcia? Nie zaprzątaj sobie tym głowy. Jest wiele firm pomocy drogowej, którzy zrobią to za Ciebie. Jedną z nich jest firma Kuta Autoserwis z Poznania, która w profesjonalny sposób pomoże Ci z najmniejszą awarią Twojego samochodu.