Klimatyzacja samochodowa

Firma Kuta Autoserwis z siedzibą w Poznaniu oferuje kompleksowy serwis klimatyzacji. Zajmujemy się naprawą, nabijaniem i odgrzybianiem klimatyzacji w pojazdach każdego typu.

Zapraszamy do naszego warsztatu, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Karpackiej 10.

Klimatyzacja samochodowa – Poznań

Klimatyzacja samochodowa to już nie luksus, ale standardowe wyposażenie samochodowe. Gdy wakacje są coraz bardziej upalne, a wiosną i jesienią nie brakuje gorących dni, coraz więcej kierowców zwraca uwagę na to, aby ich klimatyzacja samochodowa była zawsze sprawna.

Poznań to duże miasto, w którym można znaleźć wiele serwisów oferujących klimatyzację samochodową. Nie każdy warsztat jest jednak dobrze wyposażony i zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy mają dużą wiedzę na temat klimatyzacji samochodowej. A właśnie te wszystkie zalety ma Kuta Autoserwis w Poznaniu.

Kuta Autoserwis od lat z sukcesem zajmuje się serwisem klimatyzacji samochodowej w Poznaniu:

 • auta osobowe,
 • samochody dostawcze,
 • busy,
 • ciężarówki,
 • maszyny budowlane,
 • maszyny rolnicze,
 • hybrydy.

Auto klimatyzacja – Poznań

Klimatyzacja w samochodzie musi być regularnie serwisowana i napełniania. Tylko wówczas można mieć pewność, że auto klimatyzacja jest sprawna i w pełni wydajna.

Dlatego fachowcy zalecają, aby prowadzić serwis klimatyzacji regularnie, najlepiej raz w roku. Najlepiej jest, gdy obsługą auto klimatyzacji zajmują się doświadczeni mechanicy, którzy mają dużą wiedzę na temat tego typu instalacji oraz korzystają z profesjonalnych narzędzi. Tak właśnie jest w firmie Kuta Autoserwis Poznań.

serwis klimatyzacji samochodowej

Naprawa klimatyzacji samochodowej – Poznań

Klimatyzacja samochodowa jak każdy układ w pojeździe może ulec awarii. Wówczas konieczna będzie naprawa klimatyzacji w profesjonalnym warsztacie, takim jak Kuta Autoserwis Poznań.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – kiedy jest konieczna?

Uszkodzona klimatyzacja – objawy:

 • słabo chłodzi,
 • hałasuje,
 • nie działa,
 • kierowca lub pasażerowie czują nieprzyjemny zapach.

Napełnianie klimatyzacji – Poznań

W naszym serwisie w Poznaniu wykonujemy napełnianie klimatyzacji.

Firma Kuta Autoserwis w Poznaniu zapewnia napełnianie klimatyzacji w atrakcyjnych cenach. Za napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym o wadze do 550 gram kierowca zapłaci jedynie 200 zł.

Jeżeli w pojeździe jest większy ubytek czynnika chłodzącego, dopłata za napełnienie systemu wynosi 33 zł za każde dodatkowe 100 gram.

Napełnianie klimatyzacji w Poznaniu – tel. 881 673 882.

Podczas każdego napełnienia klimatyzacji nasi mechanicy dokładnie sprawdzają szczelność systemu. Zajmują się filtrowaniem i oczyszczaniem czynnika chłodzącego, który już jest w instalacji.

Przy okazji każdego napełniania klimatyzacji zapewnimy próżniowanie. To ważna część serwisu klimatyzacji Ponieważ próżnowanie umożliwia dokładne osuszenie klimatyzacji i usunięcie z niej wilgoci. Każdy, kto ma w swoim samochodzie klimatyzację, dobrze wie, jak niepożądana w klimatyzacji jest wilgoć. Może ona doprowadzić do uszkodzenia instalacji oraz poważnie zaszkodzić działaniu klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji – Poznań

Każdy serwis klimatyzacji musi obejmować również odgrzybianie klimatyzacji. Dlatego i ta usługa jest w ofercie firmy Kuta Autoserwis w Poznaniu.

Odgrzybianie klimatyzacji polega na opróżnieniu układu z czynnika chłodzącego. Następnie mechanicy z Kuta Autoserwis w Poznaniu przystępują do zabiegu próżnia. Na czym ona polega? Próżnia to osuszenie instalacji klimatyzacji z wilgoci.

To właśnie wilgoć jest odpowiedzialna za powstanie zagrzybienia. Żeby odgrzybić instalację w pierwszej kolejności trzeba ją osuszyć, a także ozonować.

Dopiero po oczyszczeniu klimatyzacji, można ją ponownie nabić, czyli napełnić. Na koniec całej usługi nasi mechanicy zawsze przeprowadzają test szczelności systemu.

przegląd klimatyzacji

Nabijanie klimatyzacji – Poznań

Firma Kuta Autoserwis w Poznaniu posiada najbardziej nowoczesny sprzęt do nabijania klimatyzacji. Zapewniamy obsługę aut, w których mamy wykonać nabijanie klimatyzacji, wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych mechaników.

Nabijanie klimatyzacji krok po kroku

W firmie Kuta Autoserwis w Poznaniu nabijanie klimatyzacji odbywa się etapami. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że klimatyzacja jest szczelna i sprawna oraz będzie w pełni wydajna.

Podczas nabijania klimatyzacji wykonujemy:

 • recykling,
 • próżnia,
 • test szczelności – sprawdzamy też azotem i hydrogenem,
 • podanie oleju,
 • podanie uv,
 • podanie gazu.

Montaż klimatyzacji samochodowej – Poznań

Nie masz klimatyzacji w swoim aucie? To z pewnością podróż przez Poznań w korkach w środku lata jest dla Ciebie prawdziwą katorgą. Możliwe, że zastanawiasz się nad zmianą samochodu. To jest jakieś rozwiązanie. Możesz wymienić stare auto na nowszy pojazd, wyposażony w klimatyzację.

Jest też inne rozwiązanie. Gdy Twoje auto nie jest wyposażone w klimatyzację, a nie chcesz się z nim rozstawać, możesz zlecić montaż klimatyzacji samochodowej firmie Kuta Autoserwis w Poznaniu.

Montaż klimatyzacji samochodowej jest możliwy do przeprowadzenia w każdym pojeździe. Cena usługi będzie jednak inna, zależnie od typu i modelu samochodu, ciężarówki czy maszyny budowlanej lub rolniczej.

Ze względu na budowę pojazdu, montaż klimatyzacji samochodowej może być w jednym aucie bardziej pracochłonny i trudny do przeprowadzenia niż w samochodzie innej marki. Co oczywiście przełoży się na koszt usługi.

W celu sprawdzenia ile będzie kosztować i jak długo potrwa montaż klimatyzacji samochodowej w Państwa aucie, zapraszamy do kontaktu z naszym warsztatem w Poznaniu.
W sprawie montażu klimatyzacji samochodowej mogą Państwo dzwonić pod numer telefonu 881 673 882.