Drobne naprawy na drodze- skorzystaj w potrzebie

Podczas jazdy samochodem często zdarzają się drobne usterki, które można naprawić od ręki, ale brak narzędzi, wiedzy lub umiejętności uniemożliwiają ich wykonanie. Często zdarza się również, że kierowca samochodu nie potrafi zdiagnozować przyczyn powstałej usterki. Warto zatem mieć pod ręką numer telefonu do firmy pomocy drogowej, która zajmuje się każdego dnia drobnymi naprawami na drodze.

Czasami podczas podróży zepsuje się drobna rzecz. Zatrzaśnięty zamek, wymiana opony, przepalony bezpiecznik to najczęściej występujące awarie pojazdu, które uniemożliwiają dalszą podróż oraz mogą przyczynić się do powstania większych uszkodzeń auta. Sprawdź kiedy warto zadzwonić po pomoc drogową jeśli samodzielnie nie możesz usunąć usterki:

 • odblokowanie autoalarmu;
 • naprawa lub wymiana opony;
 • otwieranie zatrzaśniętego zamka;
 • awaryjne uruchamianie silnika,
 • wymiana bezpiecznika lub żarówki;
 • brak paliwa;
 • sprawdzenie styków przewodów.

Drobne naprawy na drodze

Nasza firma oferuje wszelkiego rodzaju drobne naprawy na drodze. Szybko dojeżdżamy pod wskazany adres i profesjonalnie podchodzimy do wykonywanej przez siebie pracy.

Odblokowanie autoalarmu

Istnieje wiele przyczyn powodujących, że alarmu samochodu nie można wyłączyć:

 • kluczyk w stacyjce– należy jeszcze raz odpalić samochód, zanim wpadniemy w panikę. W większości samochodów to najczęściej występująca przyczyna uruchomienia autoalarmu.
 • bezpiecznik- warto odpiąć bezpiecznik autoalarmu. Jeśli nie ma on własnego zasilania, przestanie działać. Po odłączeniu bezpiecznika warto udać się do mechanika.
 • syrena– jeśli nie możesz zlokalizować bezpiecznika, odłącz akumulator i zlokalizuj pod maską syrenę alarmu. Miejsce, w którym znajduje się syrena jest nie do przewidzenia, więc warto zlokalizować ją wcześniej.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przyniosło skutku, lub nie wiesz, który bezpiecznik należy odłączyć lub nie zlokalizowałeś syreny wezwij nas na pomoc. Szybko pozbędziemy się uciążliwego hałasu, zlokalizujemy problem i naprawimy jak tylko będzie taka możliwość.

Naprawa lub wymiana opony

Często zdarza się, że podczas podróży uszkodziliśmy koło samochodu. Naprawa lub wymiana opony to niby nic wielkiego, ale niektórym kierowcom sprawia wiele trudności. Koło możesz wymienić jeśli posiadasz specjalny sprzęt w swoim samochodzie. Najważniejsze, abyś posiadał:

 • lewarek;
 • koło zapasowe lub dojazdowe;
 • klucz do odkręcania śrub.

Ważne jest także, abyś po stwierdzeniu usterki postępował krok po kroku”

 • zjedź do zatoczki, na parking lub pobocze;
 • ustaw auto na równej i stabilnej powierzchni;
 • zabezpiecz miejsce zdarzenia;
 • upewnij się, że Twoi pasażerowie są bezpieczni;
 • zadzwoń po pomoc drogową.

Fachowcy szybko przyjadą na miejsce i pomogą Ci w usunięciu usterki. Szybko wymienią koło, abyś mógł na nim dojechać w wybrane miejsce lub do najbliższego warsztatu mechanicznego. Twoje auto poddamy też kontroli, aby upewnić się czy nie ma innych uszkodzeń, które mogą podczas dalszej jazdy uszkodzić Twój samochód.

zmiana koła w aucie - klucz udarowy

Każdy fachowiec szybko i sprawnie wymieni Twoje koło 

Awaryjne otwieranie samochodu

Jeśli zatrzasnąłeś klucze w samochodzie i nie posiadasz przy sobie zapasowych, możesz skorzystać z dwóch sposobów dostania się do jego wnętrza. Jednym z nich jest wezwanie pomocy drogowej, która w szybki sposób upora się z awaryjnym otwieraniem samochodu. Kolejnym sposobem jest wybicie szyby w samochodzie, co niestety skutkuje wizytą u mechanika, a także wysokim kosztem kupienia nowej szyby.

Fachowcy pomocy drogowej działają przy użyciu:

 • narzędzi ślusarskich– metoda bezinwazyjna, nie uszkodzi zamka, drzwi, ani uszczelki. Większym problemem są pojazdy, które posiadają zamki ryglowane. Ich otwarcie jest trudniejsze, ale pracownikom pomocy drogowej nie sprawiają one większych trudności.
 • przyssawki oraz poduszki hydraulicznej– za pomocą przyssawki drzwi auta zostają odciągnięte, a następnie między drzwi a resztę samochodu umieszcza się poduszkę hydrauliczną, która tworzy większą szczelinę. Dzięki niej do auta wkładany jest drut i za jego pomocą otwierane są drzwi od środka.

Z zatrzaśniętym samochodem trudno poradzić sobie samodzielnie. Jeśli nie posiadasz przy sobie kluczy zapasowych zadzwoń po pomoc drogową. Fachowcy szybko otworzą Twój samochód nie narażając Cię na dodatkowe koszty.

kluczyki od auta wiszą na palcu kobiecej dłoni

Jeśli jedziesz w długą podróż, na wszelki wypadek zabierz ze sobą kluczyki zapasowe

Awaryjne uruchamianie pojazdu

Awaryjne uruchamianie pojazdów to jedna z usług świadczonych przez firmy pomocy drogowej. Najczęściej z odpaleniem samochodu mamy problem w okresie zimowym. Jeśli auto odmówi posłuszeństwa pod domem lub w garażu możesz bez problemu naładować akumulator. Powodów rozładowanego akumulatora może być wiele, między innymi:

 • nalanie złego paliwa;
 • bezpieczniki;
 • zapłon.

Możesz samodzielnie odpalić samochód przy użyciu kabli rozruchowych. W tym celu musisz poprosić innego kierowcę, aby pozwolił Ci podłączyć się do akumulatora jego pojazdu. Dzięki temu przekażesz prąd z jednego do drugiego pojazdu. Czerwonym kablem podłącz dwa dodatnie bieguny akumulatorów, a podczas uruchamiania samochodu nie dodawaj gazu.

Zdarza się, że w bagażniku samochodu nie ma kabli, a Ty nie wiesz jak je ze sobą połączyć? W takim przypadku zadzwoń po pracowników pomocy drogowej, którzy podłączą Twój akumulator do swojego sprzętu i sprawnie naładują Twój samochód.

kable rozruchowe podłączone do akumulatora

Rozładowany akumulator? Podłącz kable rozruchowe plus do plusa

Wymiana bezpiecznika lub żarówki

Światła nie działają, auto nie zamyka się, przegrzewa się podczas jazdy lub zostało całkowicie unieruchomione? Może to oznaczać przepalenie żarówki lub bezpiecznika. Nie panikuj tylko sprawdź czy wszystkie bezpieczniki działają prawidłowo. Jeśli nie wiesz w jaki sposób sprawdzić zadzwoń po nas. Przyjedziemy na miejsce i sprawdzimy wszystkie bezpieczniki. Jeśli okaże się, że jakiś uległ przepaleniu natychmiast go wymienimy. W swoim wyposażeniu posiadamy także różnego rodzaju żarówki, dzięki czemu odpowiednio dopasujemy je do Twojego auta. Dzięki temu będziesz mógł jechać dalej nie martwiąc się, że kolejny bezpiecznik podczas jazdy ulegnie uszkodzeniu.

przednie lampy auta osobowego nocą

Każdy pojazd musi być dobrze oświetlony podczas jazdy 

Dowóz paliwa

Każdy samochód posiada swój płyn napędowy- paliwo. Co zrobić w przypadku, gdy zabrakło Ci paliwa lub okazało się, że do baku samochodu zostało wlane złe paliwo? Sytuacji powodujących brak paliwa jest wiele jednak warto wiedzieć jak poradzić sobie w takie sytuacji. Jeśli jesteś blisko stacji benzynowej możesz samochód pchać lub holować. Masz też możliwość zadzwonić po pomoc drogową. Pracownicy dowiozą paliwo, wystarczy, że powiesz im:

 • jakie paliwo przywieźć;
 • jaką ilość;
 • gdzie się aktualnie znajdujesz.

Pracownicy firmy Kuta Autoserwis szybko dowiozą Ci paliwo, a Ty bez problemów będziesz mógł kontynuować dalszą jazdę.

 

mężczyzna dolewa paliwo z karnistra do osobowego auta
Zabrakło Ci paliwa? Zawsze możemy odpowiednie dowieźć

Zadzwoń pod numer 600 960 987 a pracownicy firmy pomocy drogowej Kuta Autoserwis z Poznania zajmą się drobnymi naprawami Twojego samochodu na drodze. Szybko dojedziemy na miejsce i posiadamy profesjonalny sprzęt, aby zapewnić wysoką jakość wykonanych przez nas usług. Jeśli okaże się, że Twój pojazd uległ większym uszkodzeniom dysponujemy także lawetami. Przewieziemy Twój samochód do warsztatu mechanicznego w celu jego naprawy.